سبد خريد

 
0 مورد

مقایسه محصولات

محصولی برای مقایسه انتخاب نشده است!
انجام مقایسهپاک کردن لیست مقایسه

ارائه كنندگان

نویسندگان مقالات

رهگیری سفارش

کد رهگیری را می توانید از اطلاعات مربوط به سفارش در حساب کاربری مشاهده نمایید.
کد رهگیری سفارش:
رهگیری سفارش
لطفا منتظر بمانید...

تبلیغات

لایک بزنید و تخفیف بگیرید

تخفیف برای خرید کتاب

سفارش تلفنی کتاب سریع و آسان: 09132192090 یا  03145247935 .


سایت جدید کتابفروشی

واحد پول

بن بن بن 1

68,000ریال
بن بن بن 1
بزرگنمايي
     

مقدمه:

      بَن بِن بُن نام مجموعه ای از سرگرمیهای آموزشی و هدفمند میباشد که به منظورایجاد یا ارتقاء مهارت خواندن به وسیله شرکت نهال شورانگیزدر ایران طراحی و تولید میگردد.مهارت خواندن مهارتی پایه ای و بسیار کلیدی در زندگی انسان امروزی است که از یک سو ارتقاء آن بر پیشرفت انسان در کلیه شئون زندگی که بنحوی با مهارت خواندن مرتبط هستند تاثیر مستقیم داشته و از سوی دیگر بسیاری از ناتواناییهای تحصیلی و عقب افتادگیهای ناشی از آن و حتی مشکلات ارتباطی ، از جمله سوء تفاهمات بین افراد(!) و جوامع هم بنحوی با درجات مختلفی از این ضعف مرتبط هستند. زیرا مهارت خواندن شامل فهم مطالب نوشتاری و حتی شنیداری نیز میباشد و از سوی دیگرپدیده تفکر در انسان بشکلی غیر قابل تردید به کلمات ، عبارات و جملات ونحوه فهم و استفاده از آنهاوابسته است.

مخاطبین مجموعه بن بن بن :

کودکان 3 الی 6ساله

 عمده مخاطبین این مجموعه کودکان سه الی شش ساله (سنین پیش از دبستان )هستند هرچند دو قسمت از آن برای سنین بالاتر نیز قابل استفاده میباشد واگرچه آموزش رسمی کودکان از پایان 6 سالگی آغاز میشود اما از آنجایی که این مجموعه جنبه آموزش مستقیم ندارد و اهداف آن از طریق بازی و سرگرمی تامین میگردد نه تنها هیچ مشکلی برای آنان ایجاد نمینماید بلکه آمادگی آنها را برای حضور در مدرسه بنحو کاملا محسوسی افزایش میدهد.

2- کودکان ایرانی مقیم خارج از کشور:

 ایرانیان فرهنگ دوست ساکن سراسر نقاط دنیا بدلیل دوری از کشور و آثار فرهنگی آن تمایل بسیار زیادی دارند که فرزندانشان توانایی خواندن و نوشتن فارسی را از دست ندهند و مجموعه بن بن بن بدلیل سادگی در استفاده و تاثیر گذاری مشهود آن پاسخی مطمئن به این نیاز آنها است.

3-غیر ایرانیان دوستدار زبان فارسی:

در دنیا افراد بسیار زیادی علاقمند یادگیری خواندن فارسی هستند که مجموعه بن بن بن براحتی میتواند ( بدون در نظر گرفتن سن) در این زمینه به ایشان کمک نماید.

4-ناشنوایان:

بن بن بن برپایه استفاده شدید از حافظه بصری طراحی گردیده و ناشنوایان که بدلیل عدم بهره مندی از قوه شنوایی ، دیگر قوایشان (از جمله قوای بینایی ایشان) بسط و توسعه بیشتری یافته است به بهترین وجهی میتوانند از این مجموعه استفاده کرده و بوسیله آن مهارت خواندن را کسب نمایند.

  نام بن بن بن :

    عنوان بَن بِن بُن یادآور تلاشهایی است که در گذشته این سر زمین در مکتب خانه ها برای آموزش سواد خواندن فارسی صورت میگرفته . در این مکتب خانه ها مرسوم بوده که حتی المقدور مواد آموزشی را در غالب شعرآموزش دهند و یکی از اشعاری که هنوز هم در خاطر بسیاری از آموزش دیدگان آن دوره ها زنده است شعرزیر است که برای آموزش حرکت حروف(فتحه،کسره و ضمه) بکار میرفته :

الف دو زبر اَن    و   دو زیر اِن   و   دوپیش اُن                 اَن   اِن   اُن

ب دو زبر بَن      و   دو زیر بِن    و   دوپیش بُن               بَن   بِن   بُن

  قسمتهای مختلف مجموعه بَن بِن بُن:

     این مجموعه تا کنون شامل حد اقل پنج قسمت در شش پکیج میباشد که در قسمت اول آن کودک از طریق بازی با چند سری کارتهای ویژه که با حساسیت زیاد روابط خاصی بین آنها برقرار شده ، از طریق تصویر خوانی (بخاطر سپردن و بازشناسی شکل کلی کلمات ) توانایی خواندن پنجاه و چهار کلمه ساده فارسی را کسب میکند. در این قسمت و همینطور قسمتهای دوم و سوم از این مجموعه هیچ تلاشی برای آموزش یا شناساندن حروف فارسی صورت نمیگیرد و کودک فقط شکل کلی کلمات را بخاطر میسپارد.همانگونه که او در سنین بسیار پایین ( دو الی چهار ماهگی ) چهره مادر یا پدر خود را میشناسد و آنرا از چهره های دیگر تمیز میدهد بدون آنکه در آن چهره اجزایی مثل چشم ، بینی ، ابرو، و غیره را بطور جداگانه شناسایی کرده باشد .

      در قسمت دوم از این مجموعه کودک بدون آنکه خواندن کلمه جدیدی را تمرین کند ، ازطریق بازی با چند سری کارت دیگر یاد میگیرد که ترکیب هایی از همان کلماتی که در قسمت اول فرا گرفته را بخواند . مثلا او در قسمت اول خواندن کلماتی همچون دست، پا ، بابا ، مامان ، جارو، مداد، سبز و....... را یادگرفته و در قسمت دوم یاد میگیرد که عبارتهای کوچک و ساده ای همچون دست بابا - جاروی مامانمداد سبز و عبارتهای بزرگتر و شعرگونه ای همچون:

         کتاب و کفش و شانه                     تلفن سبز خانه

    دست و پا و چشم وگوش                     اسب و سگ و گاو و موش

و....... را نیز بخواند.

  از اواسط بازی با پکیج اول ، کودک بتناسب ضریب هوشی خود و بدون هیچ تاکید و فشاری از سوی مربی یا کسی که با او بازی میکند، خواص صوتی برخی حروف را حدس میزند. مثلا در می یابد که در کلماتی مثل چتر و چشم یک بخش مشترک و شبیه به هم وجود دارد (حرف چ) که احتمالا با صدای چ مربوط است. این حدسیات با ترفند هایی که در طراحی کارتها بکار برده شده تسریع گشته و دامنه آنها توسعه می یابد. این گونه حدسیات که بشکلی کاملا نا خود آگاه در ذهن کودک شکل گرفته و به تدریج و در طول بازی با کارتها ، ارزش پدیده کشف را میابد ، مهمترین ثمره فرعی استفاده از این پکیج است . زیرا از یک سو یادگیری را به پدیده ای شیرین و جذاب در نزد او مبدل میسازد و از سوی دیگر بلحاظ فیزیولوژیکی موجب گسترش شبکه سیناپسی مغز و در نتیجه انبساط ذهن و رشد و گسترش قوای مستتر در آن میگردد .

   در قسمت سوم ابتدا به همان روش تصویر خوانی تلاش میگردد خزانه لغاتی که کودک میتواند آنها را بخواند با گسترشی یکباره و شدید مواجه شود که بدین طریق این خزانه شامل قریب به سیصد کلمه خواهد شد. (این کلمات مانند کلمات پکیج اول همه از گروهی ازکلمات هستند که براحتی میتوان آنها را با یک تصویر متناظر ساخت ) و سپس با وارد کردن گروههای دیگری از کلمات به همان خزانه، مانند افعال ، حروف اضافه و ربط ، قید ها و..... (که  بر غنای جمله ها می افزایند اما براحتی گروه کلمات قبلی نمیتوان آنها را با تصاویر متناظر ساخت ) ضمن اینکه کودک قادر به خواندن تعداد قابل ملاحظه ای از جملات ساده خواهد گردید ، به انتهای مرحله تصویر خوانی نایل خواهدآمد. موقعیتی که در آن پس از یک دوره نگاه کلی به نماد های پیچیده نوشتاری ، اکنون آمادگی لازم و کافی را برای جزیی نگری کسب کرده و لذا از این پس براحتی میتواند با اجزای کلمات یا همان حروف آشنا شود.البته تا اینجا هم خود او با کشفیاتی که کرده بسیاری از حروف را بطور ناخود آگاه شناخته و اکنون موقع آن خواهد بود که این کشفیات منظم و در ذهن وی طبقه بندی شوند. که این امر در پکیج چهارم دنبال میگردد.

 هدف قسمت چهارم از مجموعه بَن بِن بُن که در دو نوع فردی و گروهی تولید خواهد گردید عبارت خواهد بود از : کمک به کودک برای شناخت حروف و تفاوتهای خواص صوتی و نمادی آنها با توجه به موقعیتشان در یک کلمه ویا درکلمات مختلف. در انتهای استفاده از این قسمت است که کودک دیگر با هیچ مانع پایه ای برای پیشرفت در مهارت خواندن مواجه نخواهد بود و از آن پس این پیشرفت به خود او وکمک اطرافیانش برای تمرین در مطالعه بستگی خواهد داشت .

 قسمت پنجم از مجموعه بَن بِن بُن یک سرگرمی عمومی است . قوانینی که برای سه سطح ساد ه ، متوسط و سخت بازی با آن تدوین گردیده سبب میشود که کلیه کسانی که سواد خواندن فارسی را داشته و حروف فارسی را میشناسند تقریبا در هر سطحی از سواد ، از ادیب و شاعر گرفته تا دانش آموز کلاس اول (در اواخر سال تحصیلی وپس از شناخت کامل حروف) بتوانند با انگیزه های مختلفی همچون خود آزمایی در زمینه خلاقیت در ترکیب حروف ، پر نمودن اوقات فراغت در موقعیتی همراه با یادگیری و..... از این پکیج استفاده نمایند . این پکیج شامل چهل و هشت کارت است که بر روی هر یک از آنها یک حرف از حروف الفبا نوشته شده و هر کدام از این حروف بالنسبه به میزان کاربردشان در کلمات فارسی دارای امتیازات متفاوتی میباشند. (حروفیکه کاربرد بیشتری در کلمات فارسی دارند امتیاز کمتر و حروفی که کاربرد کمتری دارند دارای امتیاز بیشتری میباشند)

هدف بازی با این وسیله که هم به شکل انفرادی و هم بشکل گروهی قابل اجرا است ، رسیدن به امتیاز بیشتر از طریق ترکیب کارتها برای ساختن کلمات هرچه بزرگتر و پر امتیازتر است . در این جریان و در تعامل بازیگران باهم ، غلط های املایی آنها تصحیح شده ، خزانه لغاتشان گسترش یافته و قوه خلاقه آنها به شدید ترین وجهی از طریق  مواجهه با شرایط تصادفی و قوانین محدود کننده بازی تحریک میگردد.

نتایج حاصله از طراحی و تولید و ارائه این مجموعه به بازار:

  طراحی و تولید مجموعه بَن بِن بُن تا کنون(پس از سه سالی که به بازار ارائه شده) موجبات اشتغال بکار حدود سی نفر بطور مستقیم و بیش از این تعداد را به شکل غیر مستقیم فراهم آورده.امری که در وضعیت فعلی کشور ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

   در دیگر سو اینکه عده کثیری از استفاده کنندگان توانسته اند به اهداف پکیج ها نایل آیند سبب حسن شهرت  وسیع برند بَن بِن بُن در بین عامه مردم و نیز موسسات و نهادهای خصوصی و دولتی گردیده. همچنین بدلیل کاربرد آسان و ثمر دهی سریع این مجموعه برای استفاده کنندگان بنظر میرسد باور کلی ایشان نسبت به استعدادهای بالقوه کودکان تحت تاثیر قرار گرفته و نتیجتا انتظار آنها از بازار محصولات آموزشی بالا تر رفته است .

آنچه که در صورت تداوم وتوسعه سیستماتیک تلاشها در این زمینه در افقی پنج ساله میتوان در انتظارش بود:

·       پایین آمدن سن غیر رسمی کسب مهارت خواندن و در نتیجه ارتقاء نسبی سطح سواد عمومی کودکان و مآلا کل جامعه:

  استفاده از شماره های یک و دو این مجموعه برای کودکان سه الی شش ساله و شماره های سه وچهار آن برای کودکان چهارالی شش ساله میسر است و در حال حاضر در ایران تعدادبسیار زیادی از کودکان دو و سه ساله نیز وجوددارند که با استفاده از این پکیجها بخشهای مهمی ازمقدمات مهارت خواندن را کسب نموده وبا اشتیاقی عجیب که محرک و مشوق ما برای ادامه کارمان میباشد منتظرورود پکیج شماره چهار به بازارو ابتیاع و استفاده ازآن بمنظور تکمیل ضروریات اولیه مهارت خواندن میباشند. ضمن آنکه بسیاری از ایشان خود به کمک والدینشان کار را ادامه داده و بدون آنکه منتظر قسمتهای بعدی باشند بتدریج خواندن متون ساده فارسی را فرا گرفته اند .

     لذا براحتی میتوان تصور کرد که در صورت تداوم فعالیتها در معرفی هر چه جامعتر و کاملتر این مجموعه به عموم ، کودکان ایرانی در 3 الی 5 سال آینده چهره کاملا جدیدی از توانمندیهای خدادادی و ویژه ایرانی بودنشان را ظاهر خواهند ساخت.

     توسعه مادی و معنوی حوزه ادبیات کودک:

     خیل عظیم کودکانی که توانایی خواندن را قبل از سنین ورود به مدرسه کسب مینمایند به مواد نوشتاری متناسب با سن و فهم خویش نیازمندند تا این توانایی را بسط و گسترش داده و یا لا اقل تا سن ورود به دبستان حفظ نمایند که این امر موجب تحرک بیشتر فعالان عرصه ادبیات کودک خواهد شد.

تاثیر بر نظام آموزشی کشور:

     کودکان بیشماری که با درجات مختلفی مهارت خواندن را قبل از ورود به دبستان کسب نموده اند با حضور در کلاس درس بتدریج فضای کلاسها و روش معلمین و متعاقبا نظام آموزشی کشور را به چالش خواهند کشید و این نظام را وادار به تجدیدنظر در فرضیات ، اصول ، باور ها و روشهای ایستای آموزشی فعلی خواهند کرد .

·     جلب توجه متخصصین به لزوم ارتقای تکنولوژی خواندن :

     مهارت خواندن که شاید یکی از پایه ای ترین مهارت های زندگی امروزی است و پیشرفت و ارتقای آن تاثیرات مشهودی در دیگر شئون و علوم خواهد داشت امروزه خود یکی از مهجور ترین تکنولوژیهای عصر حاضر است. در حالی که انسان ابعاد فوق بزرگ و بسیار کوچک خلقت را در نوردیده و امکان آنرا یافته که اطلاعات بسیار حجیمی را در کسری از ثانیه از شرق دنیا به غرب آن منتقل و منعکس نماید، مطالب نوشتاری که حامل این اطلاعات هستند همچنان به روش قرنها پیش در کتابها و یا صفحات وب پیاده سازی شده و مورد مطالعه جستجوگران قرار میگیرد.لذا جستجوگر امروزی که برای کسب اطلاعات مورد نظرش گاهی با هزاران صفحه مطالب نوشتاری مواجه است در نهایت خسته و وامانده از مطالعه به بخشهای محدودی از اطلاعات پیش رویش بسنده میکند و یا در بهترین حالت ناچار است زمان بسیار زیادی را برای مطالعه آن مطالب صرف نماید. شاید کمتر کسی بتواند تصور کند که جریان تحولات خیره کننده علوم و فنون در قرن بیستم که محمل اصلی و غیر قابل انکار آن استفاده از مهارت خواندن برای مطالعه اطلاعات و تجربیات سایرین بوده در صورت تحول در تکنولوژی خواندن و ارتقای روشهای آن با چه شیب عجیبی در قرن بیست و یکم اوج خواهد گرفت . مجموعه بَن بِن بُن هرچند خود تحولی در تکنولوژی خواندن ایجاد نمی نماید لکن چون میتوان به تاثیر آن در تکنولوژی آموزش این مهارت اطمینان داشت و نیز میتوان حاصل کاربرد میان مدت آن را که عبارت ازپایین آمدن سن کسب مهارت خواندن میباشد، مشاهده نمود؛  پس میتوان امید داشت که نتایج حاصله سبب جلب توجه متخصصین و نتیجتا توسیع دامنه فعالیتها در عرصه تکنولوژی خواندن شود.
     
مشخصات
انتشارات:شرکت نهال شور انگیز
 
اين محصول در تاريخ چهارشنبه، 14 مرداد، 1388 به فروشگاه اضافه شده است.
 
بازگشت نظرات افزودن به لیست مقایسه
 
سایر محصولات مرتبط با این محصول
بن بن بن 3

بن بن بن 3

68,000ریال

الفبای آهنربایی فارسی بازی و اندیشه

الفبای آهنربایی فارسی بازی و اندیشه

45,000ریال

بن بن بن 2

بن بن بن 2

47,000ریال

اين محصول قبلا توسط مشتريان خريداري شده است شما قصد خريد نداريد
بن بن بن 3
بن بن بن 3
بن بن بن 2
بن بن بن 2
کارتهای تصویری آموزشی بین بین (میوه ها)
کارتهای تصویری آموزشی بین بین (میوه ها)
کارتهای تصویری آموزشی بین بین (سبزیجات)
کارتهای تصویری آموزشی بین بین (سبزیجات)
بزرگ ستاره ها 50 قطعه
بزرگ ستاره ها 50 قطعه
ترازوی حسابگر همراه با دو سری از اعداد 1 تا 10
ترازوی حسابگر همراه با دو سری از اعداد 1 تا 10
drpublisher
پیغام موفقیت
محصول مورد نظر با موفقیت به سبد خرید افزوده شد.
 
افزودن به لیست انتظار
آیا مطمئنید که این محصول را می خواهید به لیست انتظار اضافه نمایید؟
LiveZilla Live Help